Dr. SİNAN OĞAN’a Onur Belgesi verildi

On 30 Mart 2013 by İsmayil Tunc

Türkiye-Azerbaycan Dostluk ve Dayanışma Platformundan Dr. SİNAN OĞAN’a Onur Belgesi verildi

Genel merkezi İstanbul’da bulunan Türkiye-Azerbaycan Dostluk ve Dayanışma Platformu tarafından MHP Iğdır 1. Sıra milletvekili adayı Dr. Sinan Oğan’a onur belgesi verildi.

Dr. Sinan Oğan’ın yurt içinde ve yurt dışında yaptığı çalışmalar, Türk Dünyası’na verdiği mesajlar nedeniyle verilen “Onur Belgesi” töreninde Türkiye-Azerbaycan Dostluk ve Dayanışma Platformu’nun yönetim kurulu hazır bulundu. Genel Başkan Sefer Karakoyunlu ve yönetim kurulu üyeleri Metin Yıldırım, Umut Mihmandarlı, Tuna Güvenç, Cumhur Turan, Bedir Taşan, tek tek Dr. Sinan Oğan’ın elini sıkarak hizmetlerinden dolayı teşekkür ettiler.
Genel Başkan Sefer Karakoyunlu, Iğdır’dan böyle bir evladımız yetiştiği için, bütün Iğdırlıların gurur duyduğunu belirterek:
“Dr. Sinan Oğan, bütün Iğdırlıların gurur kaynağıdır. Kendini her alanda yetiştiren, donanımlı, kültürlü, dünya entellektüeline hakim, milli ve manevi değerlerden taviz vermeyen, Türkiye’ye sahip çıktığı gibi, Türk Dünyası’na da sahip çıkan bu evladımıza, biz de sahip çıkmalıyız.
Metzamor Nükleer Santralinin Iğdır için yarattığı tehlikeyi, Dr. Sinan Oğan dünyanın gündemine sokmuştur. Geçenlerde basından okuduk.
Üç ayaklı bir buzağı doğmuş. Bu buzağının sakat doğmasının Metzamor’la ilgisinin olduğunu düşünüyorum.
Dr. Sinan Oğan’ın Iğdır’dan 1. sırada milletvekili adayı olması, tüm Iğdırlılar gibi yönetim kurulumuzu ve üyelerimizi de sevindirmiştir.
Dr. Sinan Oğan’ın adaylığının çok isabetli bir karar olduğunu, Iğdır’da bölük pörçük olan oyları, kendi etrafında birleştireceğini düşünüyoruz” dedi.
Dr Sinan Oğan da verilen onur belgesinin kendisini heyecanlandırdığını belirterek : “Şu ana kadar Iğdır’a zarar verecek bir durum söz konusu olduğunda, anında müdahale ettim. Metzamor bunlardan sadece birisidir. Iğdır’da tarım ve hayvancılık da, çeşitli kotalarla kasıtlı olarak bitirilmiştir. Iğdır’ın kaysısı, domatesi, kavunu, karpuzu ne yazık ki üreticinin elinde kalmaktadır.
Cebindeki son parasını pahalı mazota veren köylü, toprağını sürüp, ekemiyor. Bu şekilde dolaylı vergiye para ödeyen köylü, çoluk çocuğunun ihtiyacını karşılamakta zorlanmaktadır. Iğdır’a hizmet etmeye talip oldum. Iğdırlılar bana yetki verirse, en iyi bir şekilde hizmet etmeye çalışacağım” dedi.

 

Kaynak : http://yesiligdir.com/index.php?option=com_k2&view=item&id=7430:t%C3%BCrkiye-azerbaycan-dostluk-ve-dayan%C4%B1%C5%9Fma-platformundan-dr-sinan-o%C4%9Fan%E2%80%99a-onur-belgesi-verildi&Itemid=4

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>